iOS ve iPadOS İçin Vivaldi 6.7 Yayınlandı

Vivaldi Technologies tarafından iOS ve iPadOS platformları için Vivaldi 6.7 sürümü yayınlandı. Güncelleme ile gelen değişiklikler arasında iPad’deki SplitView desteği, notlar ve yer imi sıralaması ve yerel karanlık mod desteği olmayan web siteleri için zorunlu karanlık mod yer alıyor.

Vivaldi tarayıcısını iPad tabletlerinde kullananlar ekstra üretkenlik için artık iki veya üç Vivaldi penceresi (Stage Manager desteği olan iPad’lerde) yerleştirebilecek. Tarayıcı, bağlantınızdaki her pencereyi yeniden boyutlandırmanıza ve bunları bir dokunma, sürükleme veya kaydırmayla yönetmenize olanak tanıyor. Slide Over modu için destek olduğunu da belirtelim.

Vivaldi, desteklenen her platformda yerleşik notlar sunuyor ve tüm yer işaretlerinizi Windows, macOS, iOS ve Android arasında senkronize etme olanağına sahipsiniz. Sürüm 6.7 ile notlarınızı ve yer imlerinizi başlığa, oluşturulma tarihine, düzenlenme tarihine ve daha fazlasına göre sıralayabilirsiniz. Tarayıcı ayrıca, yer imlerini çok özel bir sırada tutmak istemeniz durumunda manuel yer imi sıralamasına da olanak tanıyor. Vivaldi’nin sekmelerinizi uçtan uca şifrelemeyle senkronize ederek masaüstünden mobile veya başka bir cihaza anında geçiş yapmanızı sağladığının da altını çizelim. Desteklenen senkronizasyon öğeleri arasında yer imleri, notlar, okuma listesi, hızlı arama ve daha fazlası yer alıyor.

Yerleşik zorunlu karanlık tema ayarı artık sisteminizin renk şemasını kullanabiliyor. Zorunlu karanlık tema, doğal olarak karanlık modu desteklemeyen web sitelerinde göz yakıcı ışık modundan karanlık moda geçişi mümkün kılıyor.

Vivaldi 6.7’yi App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir